Strona główna Ogólne Ustawienia powiadomień push

Ustawienia powiadomień push

Ostatnia aktualizacja Apr 05, 2024

Powiadomienia push są jedną z najnowszych funkcjonalności platform Upwind24. Pozwalają one na natychmiastowe otrzymanie powiadomienia w przypadku:

  • publikacji nowego komunikatu na tablicy ogłoszeń,

  • publikacji nowego podziału na grupy,

  • publikacji nowego zestawienia protestów,

  • publikacji nowego zestawienia kar PRŻ 42,

  • publikacji nowych wyników na stronie regat.

Aby włączyć powiadomienia push nie jest potrzebne konto na platformie Upwind24, a jedynie urządzenie oraz przeglądarka, która wspiera powiadomienia push.

Jeśli na wybranej stronie regat, u góry strony w nagłówku widzisz przycisk "Ustaw powiadomienia", oznacza to że Twoja przeglądarka wspiera powiadomienia i możesz je aktywować.

Konfiguracja powiadomień push

Aby włączyć powiadomienia kliknij w przycisk "Ustaw powiadomienia", wyświetlone zostanie okienko pozwalające zaznaczyć dla jakich wydarzeń w wybranych regatach chcesz otrzymywać powiadomienia.

Dodatkowo, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia dotyczące wyłącznie Twojej załogi (np. kiedy opublikowany będzie protest w którym uczestniczysz lub opublikowane zostaną wyniki Twojej klasyfikacji) lub zawodników Twojego klubu, możesz ustawić filtrowanie po pojedynczym jachcie / załodze lub klubie żeglarskim - ograniczy to ilość otrzymywanych powiadomień. W takim przypadku, zacznij wprowadzać numer na żaglu lub nazwę klubu żeglarskiego w odpowiednich polach aby zobaczyć dostępne opcje. Jeśli na liście nie widzisz swojego numeru na żaglu lub klubu żeglarskiego - możliwe że nie wysłałeś jeszcze zgłoszenia do tych regat.

Urządzenia Apple i powiadomienia w iOS

Urządzenia przenośne Apple (iPhone / iPad) posiadają spore ograniczenia w powiadomieniach push, jednak w najnowszych systemach iOS powiadomienia są w pełni wspierane, o ile aplikacja zostanie zapisana jako skrót na ekranie telefonu.

Zapisanie skrótu do platformy Upwind24 na ekranie telefonu, nie tylko pozwoli Ci otrzymywać powiadomienia z systemu ale również przyspieszy i ułatwi korzystanie z platformy na Twoim przenośnym urządzeniu!

Aby zapisać skrót do platformy Upwind24, otwórz stronę główną www.upwind24.pl w przeglądarce Safari na swoim telefonie (inne przeglądarki w systemie iOS nie wspierają zapisu).

Kliknij w ikonę udostępniania strony na dolnym pasku przeglądarki (środkowa ikona ze strzałką w górę). Przewiń listę i znajdź pozycję "Do ekranu początkowego" - kliknij w wybraną pozycję.

Wszystkie dane powinny zostać automatycznie uzupełnione, opcjonalnie możesz zmienić nazwę aplikacji. Kliknij w przycisk "Dodaj" w prawym górnym rogu ekranu i skrót do platformy zostanie automatycznie dodany do ekranu Twojego telefonu.

Teraz możesz otworzyć aplikację Upwind24 z ekranu telefonu i przejść do konfiguracji powiadomień opisanej w powyższym artykule.